Sari la conținut
Noutăți
Se actualizează…
Știri

Un bărbat din Dumitra a ajuns la spital după ce s-a urcat beat pe bicicletă

La data de 28 august a.c., poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident rutier, pe…

de Redacția Transilvania TV◷ 1 min⌖ Bistrița Năsăud
Un bărbat din Dumitra a ajuns la spital după ce s-a urcat beat pe bicicletă

La data de 28 august a.c., poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident rutier, pe raza localității Dumitra.

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că un bărbat, de 42 ani, din Dumitra, în timp ce se deplasa prin localitate cu bicicleta, a pierdut controlul acesteia, căzând pe partea carosabilă.

Din accident a rezultat rănirea biciclistului, acesta fiind transportat la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

De asemenea, bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind pozitiv.

În cauză, polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Autor

Redacția Transilvania TV

Știri, reportaje și informații verificate din județele Transilvaniei.

Bistrița Năsăud

Articole din Județ